verejný priestor medzi školami / červený kostelec

štúdia 1. cena v dvojkolovej súťaži

Priestranstvo medzi školami patrí k najkvalitnejším v Červeném Kostelci. Je súčasťou centra, trávia v ňom čas školáci aj ďalšie vekové skupiny obyvateľov. Je miestom neformálnych stretnutí aj organizovaných spoločenských podujatí. Vyhlasovateľ v súťaži požadoval zachovanie pamätníka obetiam svetových vojen a návrh novej budovy, ktorá by priestranstvo obsluhovala.

V okolí pamätníka sme odstránili kríky a ihličnaté stromy a pridali listnaté stromy v pravidelnom rastri. Raster stromov bude v obryse kruhu okolo pamätníka vynechaný.

V strednej časti sme vytvorili podmienky pre živý priestor, ktorý má cez deň slúžiť pre deti z okolitých škôl, večer pre ľudí z celého mesta.

Vytvára štíhlu líniu, ktorá sa odkláňa od ulice tak, aby ponechala miesto pre parkovanie a aktívnu plochu pre rôznorodé akcie pri Mestskom úrade a zároveň ortogonálne uzatvára hornú časť námestia. Delí námestie a ulicu, chráni, poskytuje tieň, zábavu a posedenie.

2016 – Peter Lényi, Ondrej Marko, Marián Lucký, Juraj Hariš, Michaela Lorinczová, Monika Bočková + Labak: Michal Marcinov, Anna Kvasniaková, Zuzana Jurečková

  • 2O21 ARCHITEKTI
  • 2O21 ARCHITEKTI
  • 2O21 ARCHITEKTI
  • 2O21 ARCHITEKTI

2021 Architekti
Copyright © 2018